Hakkımızda

Biz Kimiz?

Istanbul&I, İstanbul'u herkes için daha iyi hale getirmek üzere gençleri güçlendiren gönüllü bir topluluktur. Dezavantajlı toplulukları destekleyen toplum projeleri, bireyleri sosyal hayata dahil etme faaliyetleri ve sosyal etki girişimlerinde bulunurken, her kökenden gençler arasında kapasite geliştirme ve sosyal uyumu teşvik ediyoruz. Ayrıca İstanbul'daki yabancıları Türklerle buluşturmayı ve onların toplumlarına entegre olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Image Description

Vizyonumuz

Gençleri kendi toplumlarında anlamlı bir etki yaratmaları için güçlendiren çeşitli ve kapsayıcı bir alan yaratmak.

Görevimiz

Dezavantajlı toplulukları destekleyen toplum projeleri, bireyleri sosyal hayata dahil etmeye yönelik faaliyetler ve sosyal etki girişimlerinde bulunurken, her gruptan gençler arasında onların kapasitelerini geliştirme ve sosyal uyumunu teşvik ediyoruz.

Image Description

Bizim hikayemiz

Şubat 2016'da Teymour Ashkan ve 11 arkadaşı, 50'den fazla ülkeden 300 gönüllüden oluşan güçlü bir topluluk oluşturdu.

Başlangıçta İstanbul'daki toplulukları bir araya getiren bir hikaye anlatımı platformu olarak tasarlanan Istanbul&I, büyüyerek şehrin ilk gençlik sosyal etki grubu haline geldi.

2016 Ramazan ayında, Tarlabaşı'nın dezavantajlı kesimleriyle iftar paylaşımı programı başlatmak için kişisel ağlarımızdan bağış topladık. Yakında, İstanbul'daki yerinden edilmiş gençler için çeşitli toplum merkezlerinde topluluğumuzun üyeleri tarafından tasarlanan gönüllü programları uygulamaya başladık. Bu kurslar arasında dijital okuryazarlık, İngilizce, Arapça ve çevre tasarımı yer aldı. Qnushyo, Yusra Center, Okmeydanı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma gibi gruplarla işbirliği yaparak küresel gönüllülerimizi doğrudan topluluklara gönderdik.

Biz büyüdükçe, gençlik liderliğimiz toplumu teşvik etmeyi, öğrenmeyi ve farkındalığı ve becerileri geliştirmeyi hedefleyen sosyal entegrasyon programları tasarlamaya başladı. Programlarımızın çoğu, Türkiye'de kayıtlı bir STK olduğumuz Kasım 2017'de açılan Karaköy'deki ofisimizde.

Sosyal etki projeleri oluşturmak, topluma geri vermek, küresel meseleler hakkında tartışmalar başlatmak ve kişisel becerilerini geliştirmek isteyen gençlere yer veriyoruz.

Our Values

Diversity

Empowerment

Inclusion

Integration

Impact